Maak vuur met een firesteel

Normaal maak jij jouw vuurtje natuurlijk aan met lucifers of een aansteker. Maar nu je toch alle tijd hebt thuis, is het tijd voor de volgende uitdaging: een vuurtje maken met een firesteel.

Het enige wat je nodig hebt is een firesteel (o.a. verkrijgbaar bij ScoutShop) en wat makkelijk brandbaar hout. Berkenschors, hooi of een maya stick. Een maya stick, o.a. verkrijgbaar bij ScoutShop, is hout met een harsgehalte van 80% waardoor het makkelijk vlam vat.

      60 minuten
         
      Buiten
         
      Uitdagende Scoutingtechnieken
         
      (oudste) welpen (7-11 jaar)
         
      Scouts (11-15 jaar)
         
      Explorers (15-18 jaar)
         
      Roverscouts (18-21 jaar)

Deze website is door Scouting Nederland ontwikkeld. Alle activiteiten op de website zijn ook terug te vinden op activiteitenbank.scouting.nl.

Copyright © 2020 Scouting Nederland.

Beeldbellen
Soms is beeldbellen of chatten onderdeel van de activiteiten die we aanbieden. Let op dat het medium dat je gebruikt veilig is voor kinderen en jongeren. Houd je aan de gebruikersvoorwaarden van het platform, de geldende leeftijdsgrenzen, de privacyregels en heb oog voor sociale veiligheid.