insigne Uitdagende Scoutingtechnieken - Tochttechnieken

Je hebt in de basisfase de beginselen van het hiken onder de knie. Je laat zien dat je ook moeilijkere routetechnieken beheerst. Ook loop je een meerdaagse hike en ken je meerdere kompashandgrepen.

 • Basisfase

  Doel van het insigne
  Je kent de werking van het kompas, de belangrijkste windstreken, je kunt graden schieten en kent de eerste routetechnieken. Je weet je positie op de kaart te bepalen tijdens een tocht en je kunt zelfs een tocht van 15 km of meer goed volhouden.

  Om dit insigne te behalen, moet je bovenstaande doelen bereiken. Dit doe je door een aantal eisen uit te voeren. Zorg dat je jouw leiding kunt laten zien wat je gedaan hebt. Het is goed om van tevoren met je leiding afspraken te maken over hoe je dit doet.

  Je hebt aangetoond:

  • Jouw locatie op de kaart te kunnen bepalen en op basis van de kaart jouw route te kunnen bepalen.
  • De routetechnieken strippenkaart en (verschillende varianten van) de kruispuntenroute te beheersen.
  • Minimaal zestien windstreken te kunnen benoemen en de plek daarvan op een windroos aan te kunnen geven.
  • Met behulp van een kompas graden te kunnen schieten.
  • Aan een tocht van ten minste vijftien kilometer deel te kunnen nemen.
 • Verdiepingsfase

  Doel van het insigne
  Je hebt in de basisfase de beginselen van het hiken onder de knie gekregen, in de verdiepingsfase ga je deze kennis uitbreiden. Je laat zien dat je moeilijkere routetechnieken beheerst dan kaartcoördinaten en GPS. Ook loop je een meerdaagse hike, ken je meerdere kompashandgrepen en leid je de hike.

  Om dit insigne te behalen, moet je bovenstaande doelen bereiken. Dit doe je door een aantal eisen uit te voeren. Zorg dat je jouw leiding kunt laten zien wat je gedaan hebt. Het is goed om van tevoren met je leiding afspraken te maken over hoe je dit doet.

  Je hebt aangetoond:

  • Zelfstandig met een gps een geocache te kunnen vinden. • Ten minste vier kompasgrepen te kennen en in staat te zijn die toe te passen.
  • Een tocht op coördinaten en met het gebruik van een oleaat te kunnen afleggen.
  • De ploeg te kunnen leiden bij deelname aan een tocht.
  • Deel te hebben genomen aan een meerdaagse hike.

Deze website is door Scouting Nederland ontwikkeld. Alle activiteiten op de website zijn ook terug te vinden op activiteitenbank.scouting.nl.

Copyright © 2021 Scouting Nederland.

Beeldbellen
Soms is beeldbellen of chatten onderdeel van de activiteiten die we aanbieden. Let op dat het medium dat je gebruikt veilig is voor kinderen en jongeren. Houd je aan de gebruikersvoorwaarden van het platform, de geldende leeftijdsgrenzen, de privacyregels en heb oog voor sociale veiligheid.