Water-mania

Beschrijving van de activiteit

Malchi vind het leuk om met water te spelen. Zij kan er geen genoeg van krijgen. Samen met de welpen gaat zij een baan maken waarmee water van de ene kant van het terrein naar het andere vervoerd kan worden. Met behulp van herbruikbare materialen (zoals plastic flessen ed.) maken de welpen een baan waar water over of doorheen kan lopen. Daarbij werken ze niet alleen in de lengte of breedte, maar ook in hoogte (zie schema). Door flessen met elkaar te verbinden maak je een soort pijpleiding. Breng variatie aan door bijvoorbeeld een waterval te creëren.

De techneuten onder de welpen kunnen met behulp van, bijvoorbeeld, bekertjes of blikjes een watermolentje maken. Alles is mogelijk, bedenk leuke dingen om het water te zien bewegen, zoals een molentje. Als je denkt dat het ingewikkeld wordt maak dan vooraf een bouwtekening.

Voorbeeld

Benodigd materiaal

Denk aan:

  • Plastic frisdrankflessen
  • Bloempotten
  • Pionierpaal
  • Gieter
  • Stukken tuinslang
  • Scharen
  • Lege blikken
30-60 minuten
Overal met een hoogteverschil
Welpen (7-11 jaar)

Deze website is door Scouting Nederland ontwikkeld. Alle activiteiten op de website zijn ook terug te vinden op activiteitenbank.scouting.nl.

Copyright © 2021 Scouting Nederland.

Beeldbellen
Soms is beeldbellen of chatten onderdeel van de activiteiten die we aanbieden. Let op dat het medium dat je gebruikt veilig is voor kinderen en jongeren. Houd je aan de gebruikersvoorwaarden van het platform, de geldende leeftijdsgrenzen, de privacyregels en heb oog voor sociale veiligheid.